Главная » Мир женщины » Спорт и здоровье » Статьи о спорте » Маунтінбайки: універсальні велосипеди для бездоріжжя і не тільки
Маунтінбайки: універсальні велосипеди для бездоріжжя і не тільки

Гірські велосипеди (або маунтінбайки — від англійського mountain bike) спеціально створені для пересування перетнутою місцевістю, лісовими стежками та іншими дорогами, де немає асфальту. Ці байки підійдуть як для сімейних виїздів за місто, так і для професійної участі в дисциплінах на кшталт крос-кантрі, фрірайду, даунхілу та тріалу. Їх цінують за багатофункціональність: на маунтінбайку комфортно їхати як міськими вулицями, так і суворим бездоріжжям. Як влаштовані такі моделі та на що звернути увагу під час вибору, розповідаємо далі.
Конструктивні особливості маунтінбайків
За типом підвіски гірські велосипеди діляться на три великі групи:
- Ригід — це модель без амортизації з жорсткою вилкою. Такий байк вирізняється легкістю, високою чутливістю і миттєвим розгоном. Ригід ідеальний для трюків і дисциплін на кшталт дерту і стріту. Але відсутність амортизації робить його малопридатним для комфортної повсякденної їзди.
- Хардтейл — велосипед з амортизатором тільки спереду. Універсальний варіант: підходить і для крос-кантрі, і для неспішних прогулянок лісом. Хардтейл має оптимальну вагу й хорошу керованість, тому якщо є бажання купити новий велосипед, багато хто вибирає саме його.
- Двопідвіс оснащений амортизацією на обох колесах. Прекрасно почувається на вибоїстих дорогах, забезпечуючи м'який хід навіть на великій швидкості. Щоправда, такі моделі важчі та менш ефективні у швидкісних дисциплінах через ефект «гойдання».
Як вибрати маунтінбайк
Перше, на що варто звернути увагу при виборі гірського велосипеда — це тип гальм. Дискові вважаються більш надійними та не втрачають ефективності у вологому середовищі. Їх простіше обслуговувати, хоча вони можуть бути трохи дорожчими. Обідні гальма простіші за конструкцією, дешевші, але менш витривалі в екстремальних умовах. Вивчіть характеристики рами:
- гірські велосипеди із закритою рамою більше підходять для чоловіків і універсального використання, а відкрита рама призначена для жінок, має занижену задню трубу та підняту каретку;
- алюмінієві рами легкі та стійкі до корозії, але коштують дорожче, водночас сталеві — надійні, довговічні та доступні за ціною, але відчутно важчі за алюмінієві.
Розмір має значення: вибирати велосипед потрібно, виходячи зі свого зросту. Що вищий вершник, то більшого розміру раму і колеса йому варто вибирати. Виробники, представлені на сайті інтернет-магазину ALLO, зазвичай вказують допустимий зріст для кожної моделі — варто обов'язково звірятися з цими рекомендаціями. Нарешті, зверніть увагу на додаткові характеристики маунтінбайків. Наприклад, амортизаційні вилки згладжують нерівності траси, широкі покришки (від 1.5 до 3 дюймів) з діаметром 26-28" сприяють кращій прохідності, а широкий діапазон передач (від 20 до 28 швидкостей) дає змогу налаштувати байк під різні маршрути та умови. Вдалих покупок!
С удовольствием разместим Ваши статьи и материалы с указанием авторства. Ждем их на почту Late-maestro@ukr.net
Обсудить «Маунтінбайки: універсальні велосипеди для бездоріжжя і не тільки» на Форуме
02.05.2025 5181
Добавить комментарий через сайт
Добавить комментарий через Facebook