Главная » Наш Киев

Як змінилася оренда в Києві з початку 2024 року

З початком повномасштабного вторгнення кияни та гості могли бачити, як ринок квартир у Києві переживав злети та падіння, коли ціни на одну і ту ж квартиру могли варіюватися від 8 тисяч гривень та до 18. Нещодавно додаток для оренди житла Bird опублікував статистику щодо цін на оренду житла в Києві, з якого видно, що ціни трохи зросли у порівнянні з початком 2024 року.

Що відбувається з ринком нерухомості зараз та чого очікувати далі, розпитати агента з нерухомості rielt.kiev.

Де найбільше орендують квартири в Києві

- Яка причина зростання цін на квартири цього року та чи є можливі прогнози на найближче майбутнє по ціновій політиці?

Класні квартири швидко здаються у будь-якому бюджеті - від 10 тисяч до 1500дол. Тому знайти в оренду квартиру з гарним розташуванням та ремонтом можливо, але діяти потрібно швидко.

Попит на квартири у Києві значно підвищився у порівнянні з весною 2023 року. Якщо до прикладу квартира у ЖК закритого типу коштувала 14 тисяч, то цьогоріч її ціна може становити від 18 до 20 тисяч. Зараз люди більше орендують, аніж купують. Причина цьому є очевидна – часті обстріли. Окрім цього, населення Києва зростає у зв'язку з великою кількістю переселенців з інших міст. Власники мають підвищений попит на квартири й трішки піднімають ціни. Саме тому стало важче квартиру за адекватні гроші.

Ріст цін буде залежати від таких факторів, як наявність обстрілів та збільшення кількості населення в столиці.

-Які квартири зараз користуються найбільшим та найменшим попитом?

Попит на сьогодні мають квартири, ціна яких трішки менше ринкової вартості. Грубо кажучи,орендують усе.

Окрім того, люди також зацікавлені у квартирах із закритою територією, розвиненою інфраструктурою та паркінгом (щоб сховати машину від обстрілів).

Поверх обирають до десятого. Більшість людей переконані, що до 10 поверху ймовірність прильоту ракети чи її уламок – мізерний. Також, зважаючи на блекаути та досвід попередньої зими, охочих підніматися вище 10 поверху по сходах не так багато.

На сьогодні люди зовсім не зацікавлені у видових квартирах на високих поверхах. Великі квартири зараз також не дуже часто орендують. Також до цього списку можна віднести квартири, де немає бомбосховища, або ті, які знаходяться ближче до критичної інфраструктури.

Щодо ЖК, в яких були прильоти, то там люди зовсім бояться орендувати квартири.

- Який район найбільш популярний та найменш популярний серед населення?

Усі райони хороші, питання в ціні. Також важлива інфраструктура - наприклад, метро, щоб поруч була робота.

Загалом,Печерський, Голосіївський район та Позняки- найпопулярніші райони для оренди житла. На Печерську жити завжди було престижно. А на додаток - хороша локація і житлові комплекси вищого рівня. Голосіївський район та Позняки люди люблять через розвинену інфраструктуру та нові ЖК.

Щодо найменш популярних - це питання, оскільки зараз орендують скрізь. Якщо ж уявити ситуацію, коли людина вагається між квартирами за однаковою ціною, але в різних районах, тоді Деснянський район матиме попит найменше. Стереотип про Троєщину та район в цілому впливає на вподобання людей.

Що ж стосується цінової політики, то згідно зі статистикою порталу M2bomber, ціна за оренду квартир в Києві не сильно змінилась у порівнянні з новорічними. Є навіть зниження ціни - у Печерському та Дніпровському районах.

- Який район для проживання ви вважаєте найкращим та чому?

Особисто мені дуже подобається Оболонь. Район з розвиненою інфраструктурою, набережні, метро, парк Наталка, Дніпро, багато ресторанів і магазинів. Але це виключно моє вподобання.

Чому змінюються ціни на оренду

– Що впливає на вартість квартири сьогодні?

Основним важелем, який визначає ціну на квартиру, є хороший ремонт та житловий комплекс.Чим новіше буде ремонт та престижніший сам ЖК, тим вища ціна на житло. Інші зручності типу паркінгу, генератора та інше йдуть на додачу. Вони не будуть сильно впливати на вартість оренди.

- Чи багато житлових комплексів, які забезпечують своїх жителів генераторами?

Дуже мало ЖК, які самі купують генератор. Як правило, така покупка здійснюється за ініціативи власників одного під'їзду та за їхній власний рахунок. Генератори базово покривають роботу ліфтів і світла базові потреби. Однак це задоволення не з дешевих, адже окрім генератора, власники також витрачають кошти на паливо.

https://nashkiev.ua 29.03.2024 10800

   
Прокомментируете?

Добавить комментарий через сайт

Введите сумму чисел с картинки

родители, дети, Киев

Добавить комментарий через Facebook


загрузка...