Главная » Наш Киев

У Києві планують збільшити штрафи за балкони та прибудови на будинках

Йдеться про історичні будівлі.

Київська влада хоче підвищити розміри штрафів за балкони, тераси та інші добудови на історичних будівлях. Про це повідомила голова Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, повідомляє Liga

За її словами, спочатку власнику приміщення виносять розпорядження, якщо він його не виконує – накладають штраф.

Штраф для фізичної особи становить 1700 грн., для юридичної особи – від 17 000 до 170 000 грн.

"Однак, ми ж розуміємо, що в розрізі збитків, завданих місту, це (сума штрафу. — ред.) дуже мало, адже ми втрачаємо пам'ятник. Тому зараз ми опрацьовуємо зміни до законодавства про охорону культурної спадщини, де має бути (якщо парламент проголосує. - ред.) збільшено суми штрафів", - додає Марина.

Вона також наголосила, що у 2017 році Радою Європи було прийнято Нікосійську конвенцію – саме вона регулює кримінальну відповідальність за знищення пам'ятників. Конвенція набуде чинності, якщо її ратифікують п'ять країн, три з яких є європейськими. Україна також серед підписантів конвенції, проте досі її не ратифікувала.

"Ми звертаємося до Верховної Ради, щоб конвенція була ратифікована Україною. Тоді ми зможемо внести до Кримінального кодексу такі статті, які означатимуть невідворотність покарання за знищення пам'яток", - наголошує Соловйова.

20.10.2023 10561

   
Прокомментируете?

Добавить комментарий через сайт

Введите сумму чисел с картинки

родители, дети, Киев

Добавить комментарий через Facebook


загрузка...