Средняя школа будет работать по схеме 5+4+3

Полное среднее образование дети будут получать в течение 12-ти лет по схеме на 5+4+3, а школьные программы и учебные планы будут разгружены. Об этом в своем Facebook, по результатам работы групп экспертов, которые работают над проектом Концепции развития образования на 2015-2025 годы и проектом рамочного закона об образовании, сообщил заместитель министра образования и науки Павел Полянский.
В частности, замминистра опубликовал схему структуры образования, которая должна быть внедрена в Украине после принятия рамочного закона об образовании.
Дошкольное образование продлится до достижения 6-ти летнего возраста, после чего детей будут зачислять в школы.
Планируется, что в Украине будет внедрена 12-летняя школа, которая будет функционировать по схеме 5+4+3. Соответственно, обучение в начальной школе продлится 5 лет, с 6 до 11 лет, и будет иметь одинаковый базовый стандарт для всех.
С 6-го класса будет начинаться обучение в базовой школе, которое продлится 4 года. В ней будет увеличиваться количество предметов, а после завершения 9 класса все ученики будут проходить ЗНО.
По результатам внешнего оценивания выпускники 9-х классов смогут поступать: в учебное заведение академического направления (учащиеся с лучшими результатами ЗНО, ориентация на поступление в университет), учебное заведение профессионального направления или в профессиональный колледж.
По словам Павла Полянского, важным является то, что ни один из этих путей не будет глухим углом в образовательной траектории молодого человека, и он сможет поступать в высшее учебное заведение.
Старшая школа будет иметь профессиональную ориентацию. Аттестаты о получении полного общего среднего образования будут получать те ученики, которые успешно сдадут ЗНО в 12-м классе.
Также Павел Полянский сообщил, что в Украине будут признаваться результаты обучения в системе неформального образования.
"Общий подход к дошкольному и всем степеням общего среднего образования заключается в том, что кроме возможности бесплатно получать образование в коммунальных учебных заведениях (классно-урочная система), дети на основании образовательной программы могут делать это другим способом", - отметил заместитель министра Павел Полянский.
В суботу, 20 грудня, відбулася багатогодинна зустріч груп експертів, що працюють, з одного боку, над проектом Концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки, й, з іншого - над проектом рамкового закону про освіту.
Учасники записалися до різних робочих груп, що упродовж декількох годин працювали над узгодженням суперечливих, або таких, що потребуть уточнення та аргументації, позицій.
Модерував дискусію у групі з умовною назвою "Структура освіти" й презентував за іі дорученням на вечірній пленарній сесії узгоджену позицію.
Вступний коментар до наведеної схеми (робоча версія, що створювалась у ході дискусії; про дизайн дбати не було часу), що більшою мірою стосується школи.
1. Дитина зобов'язана навчатися до 17 років.
2. Результати навчання у системі неформальної освіти визнаються. Загальний підхід до дошкільної та всіх щаблів загальної середньої освіти полягає в тому, що окрім можливості безкоштовно здобувати освіту в комунальних навчальних закладах (класно-урочна система), діти на підставі освітньої програми можуть робити це в інший спосіб.
До прикладу, у формі родинного (сімейного) виховання, у недержавних "неформатних" дитсадках, які нині стає все більше, в осіб, що матимуть ліцензію на надання таких послуг, тощо. За таким же принципом - середня освіта.
3. Дошкільна освіта: до досягнення 6-річного віку (або ж до початку наступного після досягнення 6-річного віку навчального року дитина здобуває дошкільну освіту.
4. Школа - 12-річна. Пропоновану у проекті Концепції схему 6+3+3 скоригувати на 5+4+3. Програми і навчальні плани розвантажуються.
5. За "розрахункову одиницю" брали не клас, а вік дитини. Тому в наведеній схемі вказується, саме тривалість навчання в роках. Класи для зручності (звичності) - також.
6. Початкова школа тривалістю 5 років, від 6 до 11-річного віку. Однаковий базовий стандарт для всіх; у 6-му класі збільшується кількість предметів.
7. Після завершення базової школи (9-й клас) всі учні проходять ЗНО, за результатами якого можуть вступати (а не "переходити", як тепер): а) до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами ЗНО; орієнтація на вступ до університету); б) до навчального закладу професійного спрямування (професійний ліцей - надає кваліфікованого робітника, та професійний коледж - кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста).
Важливо, що жоден з цих шляхів не буде, як у ряді країн навіть ЄС, глухим кутом в освітній траєкторії молодої людини й вона зможе вступати до ВНЗ.
8. Старша школа - професійно орієнтована.
9. Атестати про здобуття повної загальної середньої освіти отримуватимуть ті учні, які успішно складуть ЗНО у 12-му класі.
Наступну зустріч призначено на 24 січня. Зауваження та пропозиціі від читачів готовий озвучити на ній.
Полянский 16.04.2015 12907 школа, образование
Больше новостей Киева
Добавить комментарий через сайт
Добавить комментарий через Facebook